Co warto zobaczyć w Wałbrzychu?

Wałbrzych to miasto w województwie dolnośląskim w Polsce. Odpoczynek w mieście koncentruje się na turystyce wycieczkowej i aktywnym wypoczynku.

Podróżni będą mogli podziwiać wspaniały średniowieczny zamek z XIII wieku (Zamek Książ). Na brzegach Pełcznicy leży malowniczy park krajobrazowy (Książański Park Krajobrazowy). W parku można jeździć konno lub rowerem. Zawody jeździeckie i kolarstwo odbywają się corocznie na jego terytorium. W Palmiarni można zobaczyć ponad 80 gatunków roślin występujących w naturze na tropikalnym kontynencie.

Wałbrzych, miasto wielu zabytków

XVII-wieczny budynek pałacowy (Pałac Czettritzów) ma administrację powiatową. Turyści i ich towarzysze będą mogli odwiedzić Rynek – ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców. Na placu znajdują się kawiarnie, restauracje i sklepy. W pobliżu znajduje się kościół katolicki z XIX wieku (kościół katolicki św. Aniołów Stróżów), zbudowany w stylu neogotyckim.

W ubiegłym wieku Wałbrzych był głównym ośrodkiem wydobycia węgla. Kopalnie i sztolnie dziś zamieniły się w muzea i centra sztuki. Polecamy wycieczkę do dawnej kopalni Nauka i Centrum Sztuki w Starej Kopalni. Na aktywnych turystów czeka 50 km szlaków turystycznych poprowadzonych przez terytorium 7 parków miejskich. W parku Jana III Sobieskiego dostępne są trasy do joggingu, jak również ścieżki do spacerów. Miłośnicy dobrego samopoczucia powinni udać się do Centrum Rekreacji Aqua-Zdrój. Miasto oferuje mały basen z kilkoma zjeżdżalniami, jacuzzi, park wodny, saunę, siłownię, centrum fitness, korty do tenisa i squasha.

Leave a Reply

Your email address will not be published.