Dolnośląski Wałbrzych i okolice

Wałbrzych to miasto położone na Dolnym Śląsku. Kiedyś funkcjonowała w nim kopalnia węgla kamiennego, która była źródłem utrzymania dla znacznej większości mieszkańców.

Obecnie miasto wydaje się radzić sobie coraz lepiej po zmianach, jakie miały miejsce kilkanaście lat temu. Co więc oferuje Wałbrzych?

Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich

Okolice Wałbrzycha oferują szereg niezwykłych atrakcji dla turystów górskich zarówno pieszych jak i rowerowych. Park Krajobrazowy zajmuje powierzchnię 6493 hektarów i obejmuje takie gminy jak Czarny Bór, Mieroszów, Głuszycę oraz miasta Jedlinę Zdrój, Boguszów Gorce i oczywiście Wałbrzych. Park oferuje naprawdę niesamowite widoki i zachęca swoją fauną i florą do odwiedzin. Jego nazwa związana jest z położeniem – Sudety Środkowe, natomiast od południa graniczy z Wałbrzychem. Dla każdego, kto lubi pospacerować na łonie natury, Park z pewnością spełni jego oczekiwania.

Zamek Książ

Oczywiście odwiedzając to miasto nie można pominąć Zamku Książ. dziedzictwo Hochbergów zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale również położeniem. Zamek jest trzecim co do wielkości w Polsce i jest wdzięcznym tłem wielu sesji fotograficznych. Pięknie odrestaurowany, oferujący szereg atrakcji i cyklicznych wystaw kusi również swoimi wnętrzami.

Stara Kopalnia

To Centrum Nauki i Kultury, gdzie odbywają się koncerty, spektakle i wystawy. Co istotnie centrum życia kulturalnego Wałbrzycha zlokalizowane w miejscu dawnej kopalni węgla kamiennego „Julia”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.