Główna atrakcja Wałbrzycha – Zamek Książ

Z pewnością za główną atrakcję Wałbrzycha można uznać Zamek Książ, który posiada bardzo dużą historię.

Zamek Książ to największa atrakcja turystyczna Wałbrzycha, ponieważ co roku odwiedza ja bardzo wiele osób zarówno z Polski, jak i zza granicy. Zamek Książ można odwiedzić z przewodnikiem lub bez przewodnika, dzięki czemu można poznać całą historię tego miejsca, a także podziwiać piękne wnętrze tego budynku. Na Zamku Książ można także znaleźć palmiarnię, w której znajdują się bardzo rzadkie okazy roślin tropikalnych.

Co warto zobaczyć w okolicy?

W okolicy Wałbrzycha na pewno warto odwiedzić wiele różnorodnych zabytków. Do takich na pewno można zaliczyć różnorodne pałace czy też ruiny zamku. Warto oczywiście skorzystać z uroków natury i wybrać się w góry, pochodzić, podziwiać pięknie krajobrazy. W zimie koniecznością jest skorzystania z znajdujących się w okolicy wyciągów narciarskich czy też torów saneczkowych, gdzie można w bardzo miłej atmosferze spędzić czas jeżdżąc na nartach czy też sankach. W okolicy można także znaleźć bardzo wiele innych zabytków.

Najlepsze imprezy w Wałbrzychu

Miasto Wałbrzych zdecydowanie słynie z najlepszych imprez i wydarzeń kulturalnych. Co roku w Wałbrzychu odbywa się wiele ciekawych imprez, do których z pewnością można zaliczyć Festiwal Kwiatów, gdzie przybywa mnóstwo turystów. Podczas tego typu imprez można dokładnie zapoznać się z historią zamku podczas licznych prelekcji. Zawsze są co roku odpowiednie wystawy florystyczne, dzięki czemu można podziwiać piękno kwiatów. Nie brakuje na tego typu imprezie także różnorodnych koncertów oraz regionalnych wystawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published.