Góry Wałbrzyskie

W około Wałbrzycha rozciągają się Góry Wałbrzyskie, które zdecydowanie są bardzo ciekawą propozycją dla osób uwielbiających górskie wyprawy.

Można tutaj znaleźć wiele szczytów, na których znajdują się wieże widokowe, skąd można podziwiać bardzo piękne górskie widoki. Z pewnością nie zabraknie także tutaj ścieżek górskich, gdzie można spokojnie wejść na górę. Góry Wałbrzyskie to zdecydowanie bardzo piękne widoki oraz mnóstwo szlaków górskich, dlatego za każdym razem można wejść od innej strony na szczyt i zrobić zupełnie inną wycieczkę.

Co robić po górach?

Po przejściu wszystkich szlaków Gór Wałbrzyskich wart także zajrzeć do pięknego miasta Wałbrzycha, gdzie czeka także wiele atrakcji turystycznych. Dla zmęczonych osób warto wybrać się do Wałbrzycha ze względu na bardzo wiele różnorodnych pubów czy też restauracji, gdzie można zjeść pyszny obiad. W Wałbrzychu można znaleźć wiele restauracji oferujących polskie jedzenie, ale także zagraniczne. Z okazji tego, że Wałbrzych znajduje się blisko granicy z Czechami można napić się w pubie pysznego czeskiego piwa.

Imprezy w Wałbrzychu

Z pewnością w Wałbrzychu można skorzystać z różnorodnych imprez. Nie zabraknie tutaj zarówno większych festiwali, jak na przykład Festiwal Kwiatów czy też Dni Wałbrzycha, gdzie można spędzić czas korzystając z koncertów czy też atrakcji przygotowanych na tę okazję. Poza większymi imprezami w Wałbrzychu można także znaleźć kluby, gdzie z pewnością można zawsze potańczyć przy dobrej muzyce. Wałbrzych jest to z pewnością miejsce, w którym nie da się nudzić, a każdą wolną chwilę można spędzić na wiele sposobów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.