Jak aktywnie spędzić weekend na Dolnym Śląsku?

Bez względu na to, jaką formę aktywności fizycznej preferujesz, na Dolnym Śląsku z pewnością nie będziesz się nudzić.

Każdy z nas lubi inaczej spędzać czas wolny, nie mniej jednak aktywność fizyczna jest ważna i nie Warro tracić czasu na siedzenie przed telewizorem czy w restauracji. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Choć Dolny Śląsk nie jest zbyt atrakcyjnym kierunek podróży dla większości turystów, to ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Jazda konna

Niedaleko Wałbrzycha znajduje się świetna stadnina konna, gdzie możesz bliżej zapozna się z tymi pięknymi zwierzętami, jakimi są konie. Choć początku mogą być trudne ważne jest to, żeby przełamać strach i spróbować jazdy konnej. Ten sport daje naprawdę dużo satysfakcji, co więcej dzięki temu można poprawić swoja kondycję fizyczną.

Narciarstwo

Śnieżka i Śnieżnik to dwa najwyższe szczyty w Sudetach, które mają naprawdę wiele do zaoferowania. Na Dolnym Śląsku można oddać się białemu szaleństwu bez reszty, dla narciarzy dostępne są świetnie przygotowane trasy. Można jeździć takie w Szklarskiej Porębie oraz na Zieleńcu w Górach Orlickich.

Piesze wędrówki

Na Dolnym Śląsku bardzo popularną formą aktywnością są także piesze wędrówki. Spacer z Karpacza do Świątyni Wang oraz ze Szklarskiej Poręby do Wąwozu i Wodospadu Kamieńczyka to piękna i ciekawa trasa. Szlaków górskich jest wiele i można wybrać takie, które będą dopasowane do naszych możliwości i kondycji. Oczywiście warto sobie stale podnosić poprzeczkę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.