Magiczny Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to kraina geograficzna o niezwykle bogatej historii i z tego powodu, posiadająca liczne największe atrakcje turystyczne w Polsce warte zwiedzenia.

Województwo usytuowane jest na południowym zachodzie, sąsiadując z Niemcami i Czechami. Jego stolicą jest Wrocław uważany za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Wspaniałe zabytki Wrocławia, okoliczne miejscowości regionu oraz zróżnicowane ukształtowanie Dolnego Śląska, sprawia, że jest to doskonała propozycja dla turystów szukających ciekawych miejsc w Polce. To naprawdę idealna propozycja na urlop lub weekend dla spragnionych zarówno aktywnego wypoczynku, jak i wrażeń poznawczych.

Południe Dolnego Śląska zajmują magiczne Sudety, jest to drugie, co do wielkości pasmo górskie w Polsce a najwyższe szczyty to: Śnieżka w Karkonoszach oraz Śnieżnik w rejonie Ziemi Kłodzkiej. Środkowa i północna część regionu to Przedgórze Sudeckie, Nizina Śląska oraz Śląsko-Łużycka, przy tak różnorodnym ukształtowaniu, występuje tu różnoraka flora i fauna. Roślinność jest strefowa i zależna od wysokości. Występują tu: lasy mieszane, flora pochodzenia alpejskiego, środkowoeuropejskiego ale też borealno-arktycznego. Zwierzęta zamieszkujące obszar to typowe dla naszego kraju jak: lisy, sarny, jelenie, dziki, jeże, wiewiórki, wydry, bobry ale też można spotkać muflony, borsuki, tchórze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.