Mity i legendy śląskie

Na drodze z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry znajduje się wieś Pławna Miejsce Magiczne. To bardzo intrygująca nazwa dla niezwykłej wsi. Miejsce jest ciemne, ponieważ nawet w najciemniejsze noce wieś nie jest dokładnie oświetlona.

Atrakcją wsi są świetliki, które tak samo dobrze oświetlą uliczki, jak najlepsze latarnie. We wsi Pławna najbardziej ciekawym miejscem jest oryginalny, w pomarańczowym kolorze Zamek Śląskich Legend. Przed wejściem znajdziesz imponującą figurę Ducha Gór. Zwiedzający zamek sami uruchamiają wielkie kukły, które opowiadają swoje historie z ludowych podań na bazie legend regionu Sudetów oraz Karkonoszy. Sprawdź również eksponaty w Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych, co wniesie też powiew historii do bajkowych klimatów zamku.

W zamku zwiedzisz też pracownię graficzną z prasą litograficzną i prasą do miedziorytu, pracownię ceramiczną oraz prawdziwą starą kuźnię. Na małym dziedzińcu spotkasz się twarzą w twarz ze smokami i zwierzętami. Są one dziełami Dariusza Milińskiego, którego prace obejrzysz w galerii przy zamku. Już masz sposób na efektywnie spędzony urlop lub przerywnik w drodze na wakacje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.