Nie tylko Złoty Pociąg – co jeszcze można zobaczyć w Wałbrzychu?

Kilka lat temu Wałbrzych zyskał na popularnością, dzięki złotemu pociągowi, który podobno znajduje się gdzieś w podziemnych korytarzach, które są pozostałością po drugiej wojnie światowej.

Oczywiście Złoty Pociąg to nie jedyna ciekawa rzecz, która powinna przykuć naszą uwagę w przypadku zwiedzania Dolnego Śląska.

Co warto zobaczyć będąc na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk ma naprawdę wiele do zaoferowania, w okolicy można podziwiać piękne, poniemieckie kamienice, pałace i zamki. Jednym z najpopularniejszych i zarazem jednym z największych zamków w Polsce jest Książ. Nad Wałbrzychem górują wieże trzynastowiecznego Zamku Książ, który zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i w środku. To nieruchomość należąca do jednego z najpotężniejszych rodów Hochbergów. Zamek najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, gdyż nie wszystkie trasy można zobaczyć samemu. Poza tym od przewodnika można dowidzieć się wielu ciekawostek z życia w zamku oraz związanych z drugą wojną światową.

Atrakcje w okolicach Wałbrzycha

W Wałbrzychu nie zobaczymy żadnych sklepów sieciowych, za to jest dużo miejsc, w których sprzedawana jest tania odzież, więc można wybrać się na zakupy. W okolicach jest sporo atrakcji. Na początku każdego miesiąca odbywa się Giełda Staroci i Różności, która przyciąga amatorów sztuki. Warto zahaczyć też o miejscowość o nazwie Szczawna-Zdroj, gdzie znajduje się uzdrowisko znane z uzdrawiających wód. Przez miasto biegnie szlak górski, którym można się przespacerować.

Leave a Reply

Your email address will not be published.