Nieoczywisty pomysł na weekend – Dolny Śląsk

Jesień to doskonały czas na to, aby zwiedzić Dolny Śląsk, ta pora roku jeszcze bardziej odda klimat zamkom, twierdzom i pałacom, które będziemy mieli okazję zobaczyć.

Choć weekend na Dolnym Śląsku to decydowanie za mało, bo do zobaczenia jest naprawdę dużo, to warto poświęcić chociaż jeden weekend, aby poznać ten region Polski.

Zamki na Dolnym Śląsku

Pierwszy i największy zamek, który powinniśmy zobaczyć będąc w okolicy Dolnego Śląska to Zamek Książ. Ten obiekt jest jednym z największych zamków w Polsce zaraz za Wawelem i Zamkiem w Malborku. Choć w środku nie ma zbyt wiele do zaoferowania, bo w czasie wojny został ograbiony ze wszystkich kosztowności i skarbów to mimo wszystko, warto go zobaczyć. Jest pięknie położony, w jego wnętrzu znajdziemy wiele tajemnych przejść, a przewodnik powie nam ciekawe historie oraz legendy, które na jego temat krążą. Zamek był uznawany za miejsce tajemnicze, pobliscy mieszkańcy zamku opowiadali o duchach.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Zamek Bolczów, który znajduje się 15 km od Jeleniej Góry. Zamek ma fragmenty naturalnych ścian skalnych, powstał w 1375 roku, do jego budowy zostały wykorzystane dwie granitowe skały, ma też niewielki dziedziniec. Zamek prezentuje się bardzo ciekawie, obok niego znajduje się wieża oraz dom, który był przeznaczony dla kobiet. Zachowane ruiny pozwoliły odtworzyć główne części budowali.

Leave a Reply

Your email address will not be published.