Niepowtarzalny Zamek Czocha

Zamek Czocha to jedno z najbardziej tajemniczym miejsc w Polsce. Zamek znajduje się na terenie Dolnego Śląska, który jest regionem bardzo ciekawym i tajemniczym zarazem.

Zaczynając zwiedzanie tego regionu Polski, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii, usłyszeć niesamowite legendy. Jest to świetne miejsce na weekend, chociaż trzeba zdawać sobie sprawę, że w ciągu dwóch dni nie sposób poznać Dolnego Śląska.

Czemu warto zwiedzić Zamek Czocha?

Zamek Czocha jest położony nad Zalewem Leśniańskim. Chociaż budynek był wielokrotnie przebudowywany to jest wykonany w stylu gotyckim. Z tym miejscem wiąże się wiele średniowiecznych legend, o zamku można usłyszeć niesamowite historie, miejscowi opowiadali, że zamek był nawiedzany przed duchy. Warto zobaczyć studnię niewiernych żon, komnatę-sejf, a także salę tortur i tajne przejścia. Zamek sam w sobie nie jest duży, jednak prezentuje się zjawiskowo. Warto udać się na tarasy zamku, gdzie można podziwiać piękne widoki i zrobić ładne zdjęcia. Zamek najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który opowie nam wiele legend i ciekawostek, których z pewnością nie znajdziemy w sieci. Po zwiedzaniu można udać się do restauracji zamkowej, aby zjeść ciepły posiłek lub napić się kawy.

Na Dolnym Śląsku nie ma drugiej tak pięknej i ciekawej wartowni, dlatego bez wątpienia warto ją zwiedzić. Choć sam zamek prezentuje się pięknie, trzeba zdawać sobie sprawę, że po wojnie dokonano jego grabieży, dlatego nie można nastawiać się na to, że w środku będziemy mogli podziwiać skarby.

Leave a Reply

Your email address will not be published.