Nowe perspektywy dla Wałbrzycha

Nowe perspektywy wiążą się z planami inwestycyjnymi, które są coraz częściej słyszane. Koncepcja budowy parku wielokulturowego „Stara Kopalnia” może zmienić stereotypy wizji miasta.

Dobrze zaprojektowane i realistyczne plany modernizacji zamku „Książ” również dają nadzieję temu regionowi. Istnieją fundusze na budowę dróg, o których do tej pory można tylko pomarzyć. Znane są również inne projekty inwestycyjne, dzięki którym można znacznie poprawić sektor restauracyjny i hotelowy oraz infrastrukturę obiektów rekreacyjnych. Realizacja tych projektów stanowi podstawę rozwoju turystyki w mieście. Wałbrzych powinien przyciągać turystów nie tylko swoimi atrakcjami, ale także stanowić nowoczesnym centrum regionu. Niezwykle szybko rozwijające się miasto Szczawno-Zdrój nie jest w stanie samodzielnie pełnić takiej roli.

Atrakcyjne położenie geograficzne Wałbrzycha

Po upadku przemysłu reform, upadku przemysłu ciężkiego i lekkiego, transportu kolejowego wstrząsnęło lokalną społecznością tak bardzo, że miejscowi zaczęli się zastanawiać, co dalej? Jak wydostać się z otchłani, gdzie szukać sposobów dalszego rozwoju? Wtedy wrócili do starej idei, promowanej przez Niemców, z uwzględnieniem położenia geograficznego, najpiękniejszego naturalnego krajobrazu i wykorzystania tego, co dało natura. Nic dziwnego, że mówi się, że turystyka napędza przemysł. Jako przykład można wymienić wiele miast Polski i świata, które w wyniku rozwoju turystyki stały się ośrodkami przemysłowymi. Okazuje się, że rozwój turystyki to zupełnie nowy sposób dla samorządu wielu gmin na terenie Wałbrzycha. W przypadku przemyślanej, zbiorowej, skutecznej i długotrwałej pracy – to właściwy kierunek i gwarantowany sukces.

Leave a Reply

Your email address will not be published.