Tajemnice Zamku Czocha

Jeżeli sprawdzisz legendy krążące na temat zamków polskich, nie możesz pominąć jednego z najbardziej tajemniczych obiektów, oczywiście zlokalizowanych na magicznym terenie Dolnego Śląska.

To region pełen tajemnic i magii. Możesz odwiedzić Suchą z jej wspaniałym zamkiem, nawet w weekend. To świetne miejsce na odpoczynek, a sam zamek jest położony nad urokliwym Zalewem Leśniańskim. Zamek Czocha to perełka gotyku, jednakże budowla jest po licznych przebudowach w różnych okresach. Od średniowiecza zamek był miejscem, w których roiło się od duchów, a miejscowi opowiadali o zamku niesamowite historie. Zobacz studnię niewiernych żon, do których wrzucano małżonki, które złamały przysięgę małżeńską. Według lokalnej legendy, chętnie przekazywanej podczas zwiedzania zamku przez liczne wycieczki, jeden z nieślubnych potomków został zamurowany nad kominkiem w którejś z licznych sal.

To prawdziwy wabik na turystów, podobnie zresztą jak możliwość nocnego zwiedzania zamku, a najmłodszych zachęcą do przyjazdu kolonie wzorowane na Hogwarcie oraz Narnii. Zwiedzisz tu także komnatę zmienioną w sejf przez ostatniego właściciela zamku. Podobno zgromadził mnóstwo skarbów, które jednakże w dziwnych okolicznościach zniknęły, być może podczas wojennej zawieruchy. Miłośnicy okropności znajdą tu sale tortur, a także legendarne tajne przejścia, znikające pokoje, duchy i zjawy. To odpowiednie miejsce dla aktywnych, okraszone szczyptą niesamowitości.

Leave a Reply

Your email address will not be published.