Wałbrzych – atrakcje, informacje i wydarzenia

Wałbrzych, miasto na Dolnym Śląsku. Kiedyś centrum górnicze, jego kopalnia „Julia” w czasach swojej świetności zatrudniająca kilka tysięcy osób.

Obecnie w jej murach istnieje Stara Kopalnia Centrum Nauki i Kultury. Zadbano więc o to, aby historia nie została zapomniana i doceniono miejsce, które kiedyś było sercem tego miasta. W Starej Kopalni pracują górnicy – przewodnicy, którzy z niekłamaną fascynacją opowiadają o tym miejscu i jego historii. Centrum organizuje również szereg koncertów i wydarzeń kulturalnych, zatem miejsce nadal tętni życiem i z pewnością warto jest je odwiedzić.

Historia w murach zaklęta

Skoro już sięgamy do historii to Zamek Książ również zaprasza w swoje mury. Trzeci co do wielkości zamek w Polsce, owiany szeregiem tajemnic i burzliwych historii jest zachwycający. Organizowane w nim wystawy kwiatów zyskały sławę już niemal w całym kraju, a nawet za granicą. Majowy Festiwal Kwiatów przyciąga każdego roku setki zwiedzających, a Zamek w tym czasie tętni życiem, kolorami i cudowną wonią kwitnących roślin.

Wałbrzych oferuje również coś dla poszukiwaczy tajemnic i adrenaliny. Podziemia Zamku Książ, są fascynującym miejscem dla każdego, kto zechce poznać korytarze o bogatej i do dziś nie odgadnionej w pełni historii. W miejscu, gdzie nad głową tętni życie, wewnątrz tuneli można niemalże dotknąć przeszłości i poczuć się jak w wehikule czasu. Podziemia to przeszło pół kilkometrowa trasa znajdująca się pod tuż dziedzińcem i częścią Zamku. Do dziś nie wiadomo na pewno, czy architekt A. Hitlera w swoich zapiskach wyznał prawdę co do ich długości. Jeśli dać im wiarę, to może się okazać, że Podziemia liczą nawet 3200m2.

Leave a Reply

Your email address will not be published.