Wałbrzych i jego okolice – miejsca, które warto obejrzeć

Wizyta w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku może się niektórym kojarzyć z dawnymi czasami. Pełno tu starych kamienic, wąskich uliczek i wszechobecnych śladów niemieckiej architektury.

Działająca tu niegdyś kopalnia węgla kamiennego sprawiła, że miasto słynęło z górnictwa. Zdecydowana większość mieszkańców zatrudniona była właśnie w przemyśle górniczym, zatem zamknięcie kopalni było dla nich prawdziwą rewolucją życiową. Obecnie miasto radzi sobie całkiem nieźle. Oferuje szereg ciekawych turystycznie miejsca, tak różnorodnych, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

nr 1 Zamek Książ

Nie sposób odwiedzić Wałbrzych i pominąć wizytę na Zamku. Jest to ogromny Zamek, trzeci co do wielkości w Polsce, który prezentuje się naprawdę cudownie. Jest wdzięcznym tłem do romantycznych sesji fotograficznych, ale także tych, które wskazują na cudowne miejsca, jakie oferuje nam Polska. Zamek Książ, to przede wszystkim Festiwal Kwiatów, nocne zwiedzanie, Festiwal Światła i Podziemia. Jak widać oferta wszechstronna, a to tylko kilka głównych punktów. Są tu również projekcje, spotkania, wystawy itp. Sam wystrój komnat jest zachwycający. Dziedzictwo Hechbergów zachwyca przepychem, złotem i licznymi zdobieniami.

nr 2 stara Kopalnia Centrum Nauki i Kultury

Jeśli Wałbrzych to kopalnia, jeśli kopalnia to tylko Stara Kopalnia. Cudowny punkt, oddany do użyteczności po całkowitej rewitalizacji. Odbywają się tu liczne koncerty, spektakle, wystawy i spotkania autorskie. Oferta jest także dostosowana do dzieci, więc można tu przyjechać z całą rodziną, a na pewno ten czas będzie świetnie spędzony.

Leave a Reply

Your email address will not be published.