Wałbrzych i okolice – atrakcje dla turystów i rowerzystów

Dolny Śląsk jest pełen miast z piękną historią i fascynującymi zabytkami. Wałbrzych niewątpliwie także do nich należy.

Oferta tego miasta jest skierowana do każdego rodzaju turystów, zarówno tych, którzy uwielbiają zabytki, historię, piękną roślinność oraz adrenalinę. Co warto zobaczyć w tym mieście? Sprawdźcie.

nr 1 Stara Kopalnia

W miejscu dawnej kopalni „Julia” powstało Centrum Nauki i Techniki. Organizowane są tutaj wystawy, koncerty, spotkania autorskie, warsztaty i wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne i rozrywkowe. Co to miejsce ma wspólnego z dawną historią? Oczywiście Muzeum! Pracują tu również przewodnicy – górnicy, którzy chętnie opowiadają o historii tego miejsca. Zwiedzanie odbywa się codziennie, zatem warto jest zaplanować sobie na to miejsce kilka godzin.

nr 2 Zamek Książ

Oczywiście nie można przejechać obojętnie obok zamku, który jest trzecim co do wielkości w kraju. Dziedzictwo Hochbergów jest fascynujące w swojej budowie, zachwyca pięknym ogrodem i niezwykłym dziedzińcem. Słynny festiwal Kwiatów otwierający każdego roku majówkę, gromadzi prace konkursowe najlepszych w kraju florystów. Nocne zwiedzanie i Podziemia stanowią natomiast prawdziwe wyzwanie dla tych, którzy mają zapas zimnej krwi i nie boją się duchów.

nr 3 Trasy rowerowe

Wokół miasta oraz w jego centrum znajduje się dużo tras rowerowych. Oczywiście jednymi z najlepszych są te, określone poza miastem. Wałbrzych to tereny górskie, zatem niektóre z tych ścieżek to prawdziwe wyzwanie dla kondycji i wytrzymałości.

Leave a Reply

Your email address will not be published.