Wałbrzych i okolice – wydarzenia, atrakcje, informacje

Dolny Śląsk zaprasza do Wałbrzycha. To ciekawe miejsce pełne niesamowitych historii i atrakcji dla turystów, rodzin z dziećmi i samotnych poszukiwaczy przygód.

Numerem jeden z pewnością jest Zamek Książ, jego historia sięgająca XIII w. i niezwykle burzliwe kolejne losy fascynują do dziś. Zamek Książ słynie również z corocznego Festiwalu Kwiatów, organizowanego na początku maja. W tym okresie nie tylko dziedziniec, ale także wnętrza Zamku są wypełnione przepięknymi kompozycjami znanych i cenionych florystów, którzy ochoczo prezentują swoje prace.

Stara Kopalnia tętni życiem na nowo

Kolejnym miejscem, które powinno się znaleźć na turystycznej liście zwiedzania, to dawna kopalnia „Julia”. Obecnie w jej murach tętni życie kulturalne i naukowe, za sprawą przeprowadzonej w 2014r rewitalizacji infrastruktury kopalni. Blisko 4,5 ha terenu zachwyca swoją logistyką i niezwykłymi historiami przedstawianymi przez górników – przewodników. Stara Kopalnia to również Muzeum Przemysłu i Techniki, Galeria Sztuki Współczesnej i Centrum Ceramiki. Jak widać dla każdego znajdzie się coś ciekawego, a gdyby zabrało sił, to kawiarnia i pokoje gościnne również są tam dostępne.

Ceramika nie tylko w Kopalni

Muzeum Porcelany mieszczące się w zabytkowym i malowniczym pałacyku Albertich. Porcelana w regionie Wałbrzycha to lokalne białe złoto. Nic więc dziwnego, że powstawały tam najpiękniejsze wzory porcelany użytkowej i ozdobnej. Jeśli więc potrzebne jest coś dla oczu, to niezwykłe eksponaty w Muzeum, z pewnością to zagwarantują.

Leave a Reply

Your email address will not be published.