Wałbrzych i okolice – wydarzenia, atrakcje, informacje

Wałbrzych (niem. Waldenburg), położony w województwie dolnośląskim, jest miastem na prawach powiatu.

Dla osób zainteresowanych górskimi szlakami z pewnością będzie interesujący fakt, iż Wałbrzych jest zlokalizowany w paśmie Gór Wałbrzyskich, na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Zachodnich, zatem planując górską wycieczkę w ten region warto jest zahaczyć również o Wałbrzych. Jednak ? Oto kilka przykładów:

– Zamek Książ – trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Miejsce z bogatą historią, pięknymi wnętrzami, zachwycającym ogrodem i tajemnicą, którą chętnie zgłębiają nie tylko prawdziwi poszukiwacze przygód. Pod Zamkiem znajdują się liczne tunele, które niedawno udostępniono dla turystów. Jeśli więc obcować z historią i tajemnicą sięgającej II wojny światowej, to zamkowe tunele są najlepszym miejscem.

– Stara Kopalnia Centrum Nauki i Kultury – stworzone w miejscu największej wałbrzyskiej kopalni „Julia” zatrudniającej kiedyś nawet kilka tysięcy osób. Stara Kopalnia nawiązuje do swojej historii przy wsparciu górników – przewodników można poznać infrastrukturę tego miejsca oraz poznać wiele ciekawostek, o których nie przeczyta się w książkach.

– Wieża widokowa na Borowej – podziwiać okolicę z wysokości, dlaczego nie? Borowa, szczyt na 853 m n.p.m jest najwyższym wzniesieniem w Górach Czarnych. Sama wieża to 16,5m stalowej konstrukcji i niesamowite widoki.

Wałbrzych, to miejsce gdzie historia łączy się z tajemnicą i magią przyrody. Obowiązkowy punkt turystyczny na mapie Dolnego Śląska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.