Wałbrzych i okolice – wyzwanie dla poszukiwaczy przygód, relaks dla turysty

Wybierając się do Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) warto jest poświęcić na ten region przynajmniej dwa dni, mogą to być dni weekendowe lub w środku tygodnia w czasie urlopu, wybór pozostaje do Państwa.

Szereg atrakcji jest bowiem dostępnych także w ciągu tygodnia, a niektóre z nich, nie wymagają ogromnego przygotowania, ale po kolei. Wałbrzych można podzielić na dwa rodzaje atrakcji, te związane z zabytkami i te związane z przyrodą. Niezależnie od tego, w którą stronę pójdziecie, z pewnością nie będziecie żałować.

Zamkowe mury

Wałbrzych szczyci się (i słusznie) posiadaniem pięknego Zamku Książ. W Polsce większe są od niego tylko dwa całkiem dobrze znane zamki: na Wawelu i w Malborku. Zatem dostęp do tak atrakcyjnej architektonicznie, historycznie i kulturalnie budowli, to istny zaszczyt, który mieszkańcy Wałbrzycha doceniają. Otoczenie zamku jest należycie pielęgnowane, a imprezy organizowane w jego murach oferują turystom szereg niezapomnianych chwil. Oto najpopularniejsze:

– Festiwal Kwiatów
– nocne zwiedzanie
– ogrody światła
– Palmiarnia

Nie trzeba chyba zbyt długo opowiadać o każdej z nich, gdyż już same w sobie sugerują moc atrakcji. Jednak gdyby ktoś wątpił to: Festiwal Kwiatów jest organizowany każdego roku na majówkę. Połączony z zielenią ogrodów, nabiera dodatkowego blasku. Nocne zwiedzanie jest dla każdego, komu nie są straszne tajemnicze historie, niewyjaśnione źródła legendy i opowieści o duchach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.