Weekend na Dolnym Śląsku

Podróżowanie warto zacząć od zwiedzenia swojego kraju, szczególnie, że Polska ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Jeżeli nie mieliście okazji zwiedzić jeszcze Dolnego Śląska, to warto zobaczyć te region Polski. Zamki, twierdze, muzea, kopalnie i dużo historii. Co zobaczyć będąc na Dolnym Śląsku?

Kopalnia Złota

Dolny Śląsk kryje dużo tajemnic, między innymi podziemne szlaki, które kryją skarby. Jednym z jej elementów jest kopania w Złotych Stoku. W tym miejscu można spróbować tradycyjnego płukania złota, przewodnik opowie nam o historii kopalni, poprowadzi nas w czeluść kopalni. Na własnej skórze możemy przekonać się, w jakich warunkach pracowali górnicy. Po wyjściu na powierzchnię można kontynuować wycieczkę do średniowiecznej osady górniczej. W tym miejscu nie ma żadnych ograniczeń, dlatego można wszystkiego dotknąć i użyć, zobaczyć jak działają poszczególne sprzęty górnicze. Ciekawe miejsce, także dla dzieci.

Zamki i pałace

Oczywiście nie można byłoby pominąć pięknych zamków i pałaców Dolnego Śląska, to zdecydowanie punkt obowiązkowy. Z poszczególnymi zamkami wiążą się różne, ciekawe historie i niesamowite legendy, które z pewnością usłyszymy od przewodników. Wśród zamków na uwagę zasługują:

– Zamek Książ,
– Zamek Grodno,
– Zamek Bolków,
– Zamek Chojnik,
– Pałac Jedlinka.

Oczywiście na tym atrakcje się nie kończą, warto wcześniej prześledzić poszczególne atrakcje, aby móc wybrać te, które interesują nas najbardziej, szczególnie, jak na Dolnym Śląsku chcemy spędzić tylko weekend.

Leave a Reply

Your email address will not be published.