Zamek Książ w Wałbrzychu – dlaczego warto go zwiedzić?

Mimo, że Wałbrzych nie leży na mapie turystycznych miast Polski, to bez wątpienia ma wiele do zaoferowania i będąc na Dolnym Śląsku warto o nie zahaczyć.

Jednym z ciekawych zabytków, jakie warto zwiedzić w Wałbrzychu jest Zamek Książ, najlepiej z przewodnikiem. To bardzo duży obiekt, który zalicza się do jednych z największych zamków zaraz po Wawelu oraz Zamku w Malborku.

Jak zwiedzać zamek?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę tego, że nie każdą trasę w zamku można zrobić samodzielnie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wynajęcie przewodnika i zwiedzanie w zorganizowanej grupie. Przed wyjazdem najlepiej sprawdzić ceny wstępu oraz dostępne trasy, można to zrobić bez większych problemów za pośrednictwem sieci. Zamek Książ znajduje się nad Parkiem Krajobrazowym, prezentuje się bardzo efektownie zarówno na zewnątrz, jak w środku. Podczas zwiedzania z przewodnikiem usłyszysz historię najsłynniejszego rodu Hochbergów, będącego właścicielami zamku, dowiesz się o życiu w zamku oraz okresie drugiej wojny światowej. Pod zamkiem znajdują się podziemne korytarze z czasów wojny, niektóre z nich są udostępnione do zwiedzania.

Inne atrakcje

Oczywiście Zamek Książ to nie jedyne miejsce, które warto zobaczyć będąc na Dolnym Śląsku, atrakcji jest dużo, dlatego na pewno warto poświęcić temu miejscu więcej czasu. Ten rejon Polski powinien zainteresować szczególnie miłośników historii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.